Krepšelyje yra 0 prekės

Špižinis puodas kazanas, 12l

Ketaus puodas arba kitaip tariant - špyžinis kazanas (12l) su dangčiu ir pastatymo kojomis (pakabinamas)

Apvali apačia yra skirta tam, kad ugnis apimtų kuo didesnį plotą, o storesnės sienelės todėl, kad temperatūra tolygiai pasiskirtų visame puodo plote.

KETAUS (liaudiškai špižis ar špyžius) indai pasižymi ilgaamžiškumu – įkaitintas ketus puikiai paskirsto šilumą, atlaiko aukštą temperatūrą, todėl puikiai tinka intensyviai naudoti. Nebijo prisilietimo su kitais metalais, taip pat yra neįtikėtinai atsparus. Ketaus indai ilgai palaiko šilumą, todėl šio metalo indai puikiai tinka kepimui, troškinimui bei tirštų padažui gaminimui. Šie indai Jūsų ruošiamam maistui neleis pridegti, staigiai atšalti ar prarasti maistingąsias medžiagas. Indai, pagaminti iš 100% ketaus, gali būti naudojami visų tipų viryklėms: nuo tradicinės iki indukcinės, taip pat orkaitėse ir gamtoje ant laužo. Dėka ketaus, karštis paskirstomas vienodai ir pasiekiami geriausi gaminimo rezultatai.

Ketaus puodas (kazanas) puikiai tinka produktams, kuriuos reikia ilgai kepti. Sienelės yra storos, nebijo įbrėžimų, neišskiria toksinių medžiagų, praktiški ir pasiruošę tarnauti Jūsų virtuvėje dešimtmečiais. Pagaminę maistą šiame puode - pamaitinsite ne tik draugus, bet ir kaimynus. :)

1. Prieš pirmą naudojimąsi indus reikia kruopščiai išplauti karštu vandeniu su indų plovimo skysčiu. Naudoti kempinę arba indų plovimo šepetį be metalinių šerelių. Nusausinti.
2. Į indą įberti valgomosios druskos ir kaitinti 10-20 min., ją maišant.
3. Po kaitinimo druską išberti, o indą nuskalauti karštu tekančiu vandeniu. Leisti atvėsti ir nusausinti.
4. Vėl įkaitinti indą labiau nei 100⁰C ir vidinę indo pusę ištepti plonu augalinio aliejaus sluoksniu. Leisti atvėsti. Dabar indas tinkamas maisto gaminimui.

Ketaus indų naudojimo taisyklės:
- Nelaikykite maisto ketaus inde, kadangi dėl to gali sumažėti apsauginis sluoksnis ir indui gresia korozija.
- Nenaudokite agresyvių valiklių, o taip pat valiklių, kurių sudėtyje yra chloras, šarmai ir rūgštys.
- Nenaudokite metalinių kempinėlių ir abrazyvinių valiklių.
- Neplaukite indaplovėse.
- Nenaudokite mikrobanginėse krosnelėse.
- Neleiskite ketaus indams staigiai įkaisti ir staigiai atvėsti, nenaudokite šalto vandens atvėsimui (nerekomenduotina).
- Po naudojimo išplaukite po šiltu vandeniu, naudodami minkštą valiklį, ir nusausinkite. Iškaitinkite, atvėsinkite (kambario temperatūroje) ir patepkite gyvūniniais ar augaliniais riebalais (rekomenduotina). - Laikykite sausoje ir švarioje vietoje.
- Nelaikykite indo vandenyje ir kituose skysčiuose.

TINKAMAI NAUDOJAMI KETAUS INDAI ILGAM TAPS JŪSŲ MAISTO RUOŠIMO PADĖJĖJAIS!

KodasKaina, EurKiekis
kazan69 €55.2 €

Kiti pirkėjai taip pat rinkosi